Hakkımızda

Hikayemiz

Turquoise Tassel 2015 yılında başlamış bir sosyal sorumluluk projesidir.

Amacımız evinin dışında çalışma imkanı kısıtlı kadınlarla, katma değeri yüksek, içinde yaşadığımız zengin coğrafya ve tarihin birikimlerinden yararlanarak, kullanımı rahat, farklı aksesuarlar üretmek. Ekibimiz, Türkiye nin her tarafından, üretime katkıda bulunmaktan gururlu, heyecanlı, emek, sevinç, ümit ve aşk ile güzel enerjilerini kullananlara da transfer ettikleri ürünler hazırlıyorlar. Her biri içinde bulundukları ortam, yetiştirdikleri çocuklar için birer öncü...

Ürünlerimiz

Ürünlerimizin çoğu tek ve bir tek. Yani renkli çanta sapları birbirine benzese de hiç biri, ama hiç biri, bir diğerinin aynı değil. Ürünlerimiz, stil sahibi, renkli, farklı aksesuarlarla modanın ötesinde olabilen kadınlar için.

Hedefimiz

Kadınlara özgürleşme yolunda destek olurken, bu projeden kaynaklanan gelirin önemli bir kısmını coğrafyamızda hassasiyet gösterilmesi gereken konulardaki çalışmalara aktararak, yarınlara sahip çıkmak.

turquoise-tassel-hakkimizda

Turquoise Tassel has started in 2015 as a boutique project for under privilaged yet skilled women who are not able to work outside of their homes for various reasons.  The purpose of the project is to create one of a kind accessories, all with intricate embroidery details.  Aimed at appealing to stylish women who enjoy complementing their look with colorful, joyful, creative accessories and who believe they are beyond and above fashion.

A considerable part of the profits from the sale of the products goes towards raising public awareness for issues like child brides, child labor and education needs.

We thank you for joining our journey for creating better tomorrows.